Awaria w aucie - jedziemy do warsztatu

dokładamy starań, by wszystkie jego części działały bez zarzutu i były w dobrym stanie. Najważniejsze jest to, by okresowo sprawdzać jego stan oraz troszczyć się o jego kondycję w odpowiedni sposób. Należy więc często zaglądać po

Awaria w aucie - jedziemy do warsztatu

Zapewnij swojemu samochodowi opiekę!

Aby samochód był sprawny przez długie lata, powinniśmy odpowiednio o niego dbać. Nigdy nie jest tak, że samochodem możemy jeździć bez obaw, jeśli nie dokładamy starań, by wszystkie jego części działały bez zarzutu i były w dobrym stanie. Najważniejsze jest to, by okresowo sprawdzać jego stan oraz troszczyć się o jego kondycję w odpowiedni sposób. Należy więc często zaglądać pod maskę i sprawdzać, czy nie dzieje się nic złego, a także poświęcać dużo uwagi na wszelkie nieprawidłowości, które zauważymy podczas jazdy. Jeśli coś wzbudzi naszą wątpliwość, należy udać się do mechanika i sprawdzić co się dzieje. Dzięki temu nasz samochód będzie sprawny i posłuży nam przez wiele lat.


Dodatkowe usługi wykonywane przez mechanika samochodowego

Dobry mechanik samochodowy, który chce być konkurencyjny, bardzo chętnie wykonuje różne dodatkowe usługi w czasie wykonywania przeglądu samochodu swojego klienta. Zajmuje się na przykład sprawdzaniem ustawień samochodu. Może nie tylko zająć się bardziej komputerowymi ustawieniami, ale też ustawieniem lusterek czy foteli. Po wykonaniu wszystkich prac przy samochodzie wykonywane jest nie tylko fachowe czyszczenie samochodu ze wszystkich użytych w trakcie prac smarów i różnych brudzących urządzeń, ale też bardziej ogólne mycie samochodu, które może przygotować go do wyjazdu na drogę. Dzięki temu kierowca nie będzie musiał poszukiwać osobnej myjni samochodowej. W wielu warsztatach można również zrobić zakupy i wyposażyć się w sprzęty potrzebne przy samochodzie.


Zawieszenie - ważne fakty i definicja

Zawieszenie pojazdu ? zespół elementów łączących koła z resztą pojazdu. Zawieszenie przenosi siły powstające na styku koła z jezdnią na nadwozie. Zapewnia komfort jazdy oraz stateczność i sterowność pojazdu. Zawieszenie jest częścią podwozia, a w jego skład wchodzą:

elementy prowadzące koło ? odpowiadają za prowadzenie, skok i geometrię zawieszenia ? np. wahacz, drążek poprzeczny (np. drążek Panharda) lub wzdłużny,
elementy resorujące (np. resor piórowy lub sprężyna śrubowa),
elementy tłumiące (amortyzator).
Ze względu na budowę zawieszenie dzielimy na:

zależne ? ruch jednego koła danej osi wpływa na drugie koło (np. sztywny most na resorach piórowych),
niezależne ? ruch jednego koła danej osi nie wpływa na drugie koło (np. kolumna MacPhersona),
półzależne ? ruch jednego koła danej osi w niewielkim stopniu wpływa na drugie koło (np. zawieszenia z belką skrętną lub resor piórowy poprzeczny).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zawieszenie_pojazdu