Na temat psów - fakty, informacje i porady

mieszkaniu, ale także tych, dla których pies stanowi formę zwierzęcia obronnego i przebywa ciągle na zewnątrz. Każdego psa, niezależnie od jego rasy, trzeba jednak wychować. Jest to konieczne nie tylko dlatego, aby pies nie zniszc

Na temat psów - fakty, informacje i porady

Czy warto szkolić psa?

Biorąc do siebie szczenię należy pamiętać o odpowiednim wychowaniu zwierzątka. Dotyczy to nie tylko osób, które planują zamieszkać ze swoim pupilem w mieszkaniu, ale także tych, dla których pies stanowi formę zwierzęcia obronnego i przebywa ciągle na zewnątrz. Każdego psa, niezależnie od jego rasy, trzeba jednak wychować. Jest to konieczne nie tylko dlatego, aby pies nie zniszczył nam mebli czy innych przedmiotów osobistych. Warto szkolić zwierzę również dlatego, że dzięki temu możemy zyskać naprawdę mądre zwierzątko, które chętnie wykona wszystkie nasze komendy. Jest to niewątpliwie wielki sukces, gdy nasze wysiłki w tym zakresie skończą się sukcesem. Trzeba bowiem pamiętać, że nie każdy pies jest łatwy w wychowywaniu ? są różne psie charaktery.


Dobre schroniska

Psy zazwyczaj bardzo nie lubią przebywać w schroniskach. Wprawdzie niektórym psiakom udaje się znaleźć przyjaciół w schroniskach, jednak nawet w takiej sytuacji raz na jakiś czas dają one wyraz temu, że chciałyby mieszkać przy rodzinie. Na szczęście psy coraz częściej znajdują się w przyjaznych sobie schroniskach. Nowoczesne schroniska są dobrze wyposażone i regularnie czyszczone, a poza tym osoby pracujące w takich schroniskach muszą ich właścicielom przedstawiać wiarygodne podania o pracę. Poza tym w takich schroniskach często pomagają tacy wolontariusze, którzy bardzo lubią różne zwierzęta. Dlatego wyprowadzają takie psy na spacer i zapewniają im dostęp do różnych środków czystości oraz do naprawdę dobrego jedzenia.


Wyjazd na wakacje ? z psem czy bez?

Jak wiadomo, lato to czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Co zrobić wtedy z naszym pupilem? Czy warto zabierać go w długą i męczącą podróż? W zależności od rasy, a przede wszystkim od wielkości naszego psa, zabieranie go razem z nami w podróż może być wskazane bądź też nie. Niektóre psy przewożone w samochodzie razem z innymi pasażerami stanowiłyby bardzo przykre towarzystwo; inne z kolei źle znosiłyby wielogodzinną podróż i mogłyby na przykład wymiotować. Okazuje się, że także cel naszej podróży ma tutaj niebagatelne znaczenie. O ile wybierając się nad morze możemy się jeszcze pokusić o zabranie naszego psa razem z nami, o tyle wyprawa w góry z pupilem jest już niewskazana.