O skórze- definicja
Skóra (łac. cutis, gr. derma) ? największy narząd powłoki wspólnej (łac. integumentum commune) kręgowców o złożonej budowie i wielorakich funkcjach; powłoka właściwa. Ogólna powierzchnia skóry u człowieka wynosi 1,5-2 m?, a grubość wynosi 1,5-5 mm. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Naskórek składa się głównie z dojrzewających komórek nabłonkowych, nazywanych keratynocytami i tworzy kilka warstw: podstawną, kolczystą, ziarnistą, jasną i rogową. Oprócz keratynocytów w naskórku znajdują się również komórki barwnikowe ? melanocyty, komórki odpowiedzialne za reakcje immunologiczne ? komórki Langerhansa i komórki układu nerwowego ? komórki Merkla. W skórze właściwej utworzonej z tkanki łącznej znajdują się włókna kolagenowe i elastyna oraz elementy komórkowe: fibroblasty, mastocyty i komórki krwi oraz naczynia i nerwy. Tkankę podskórną tworzy tkanka tłuszczowa i łączna. W skórze znajdują się przydatki skóry: gruczoły potowe (gruczoły ekrynowe i apokrynowe), gruczoły łojowe, paznokcie i włosy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra
Laser poprawia
Laser frykcyjny to przede wszystkim narzędzie, które pozwoli nam na odmłodzenie dowolnej części naszego ciała oraz usunięcie różnych defektów, które mogą szpecić nasz wygląd. Bardzo dobrze laser frykcyjny spisuje się również w odnawianiu wszystkich zniszczonych stref skóry, dzięki czemu jej stan poprawia się co jest bardzo ważne zwłaszcza dla kobiety. Laser przede wszystkim oddziałuje na komórki skóry, dzięki czemu nawet te najbardziej uszkodzone miejsce znów zaczynają produkować kolagen, dzięki czemu następuje proces odbudowy poszczególnych tkanek co oczywiście ma wpływ na ogólny wygląd skóry. Zabieg z wykorzystaniem lasera pozwala nam usunąć między innymi blizny potrądzikowe oraz inne zmiany skórne w tym piegi. Oczywiście laser pozwala również wyeliminować rozszerzony pory czy też inne niedoskonałości, które wcześniej były o wiele trudniejsze do usunięcia. Laser to przede wszystkim bezpieczna technologia chwalona przez wiele osób ze środowiska medycznego. Dlatego zapamiętajmy, że tego typu działania są ważne.
Na czym polega zabieg laserem
Bardzo mało osób wie, na czym polega zabieg techniką laserową wykonywany w odpowiednim centrum medycyny estetycznej. Mówią bardzo prosto taki zabieg, przeprowadza się w bardzo wielu konfiguracjach, Wszystko zależy od przypadku, z jakim mamy do czynienia. Uwzględnia się przede wszystkim ilość otworów na cm kwadratowy, ogólną moc takiego lasera, jak i czas trwania każdego naświetlenia. Bardzo często tego typu właściwości uzależnione są od rodzaju skóry, z jakim mamy do czynienia. Ponieważ zabieg laserem w praktyce ma bardzo małą inwazyjność dlatego też stosuje się dość krótkie czasy naświetlania. Oczywiście wszystko zależy od stanu zapalnego naszej skóry. Im jest on bardziej zaawansowany, tym większa musi być moc lasera, który wykorzystujemy do odwrócenia negatywnych skutków, jakie są widoczne na naszej skórze. Zabieg jest prawie że bezbolesny dla nas i dlatego jest to jego kolejna zaleta. To właśnie dlatego wykorzystuje się takie, a nie inne rozwiązania, które rzeczywiście przyniosą nam określoną korzyść.