Powierzenie opieki nad babcią czy dziadkiem

nich jest dobra.Gdy brakuje nam czasu na zajęcie się starszą osóbJeżeli mamy w rodzinie jakieś starsze osoby to z pewnością ktoś z krewnych się nimi opiekuje w taki czy w inny sposób. jednak czasami nikt z krewnych nie może znale

Powierzenie opieki nad babcią czy dziadkiem Najbliższa rodzina często nie jest w stanie się schorowaną babcią, z tego powodu dobrze jest pomyśleć o miejscach takich jak . Opieka oraz doświadczony personel w sporej części z nich jest dobra.

Gdy brakuje nam czasu na zajęcie się starszą osób

Jeżeli mamy w rodzinie jakieś starsze osoby to z pewnością ktoś z krewnych się nimi opiekuje w taki czy w inny sposób. jednak czasami nikt z krewnych nie może znaleźć wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio się seniorem zaopiekować. Czasami tez stan zdrowia rodzinnej starszyzny jest na tyle kiepski, że potrzebna jest wykwalifikowana opieka, a nawet opieka całodobowa.

W tym zabieganym świecie coraz więcej rodzin oddaje swojego seniora w ręce profesjonalnej opieki, która przebywa w domu starszego i zajmuje się nim w odpowiednio sposób. Można też poszukać miejsca w domach opieki dla naszego dziadka czy babci, ale wszystko zależy od ich komfortu psychicznego, który jest równie ważny co ten fizyczny.


O historii pielęgniarstwa w Polsce

W Polsce pierwsze szpitale lokalizowane były przy zakonach. W XI-XII wieku działało tu większość zakonów funkcjonujących w Europie.

W 1609 r. sprowadzono bonifratrów, a w 1651 r. królowa Maria Ludwika doprowadziła do przyjazdu do Krakowa sióstr ze Zgromadzenia Szarytek. Z czasem prowadziły one działalność pielęgniarską prawie we wszystkich szpitalach w mieście. Należy również zaznaczyć, że nie podejmowały one opieki w nocy.

W drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku polskie pielęgniarstwo przeżywało kryzys. Pod wpływem krytyki zaczęto organizować pierwsze szkolenia dla dozorców.

W 1895 r. powstała pierwsza w Polsce szkoła pielęgniarstwa, Lwowska Szkoła Pielęgniarstwa, i funkcjonowała do rozpoczęcia I wojny światowej. Utworzono ją we Lwowie przy Szpitalu Powszechnym. Szkoła do 1937 nie miała pełnych praw, prowadziła głównie kursy tylko dla zakonnic dla potrzeb szpitali a jej status i znaczenie dla rozwoju pielęgniarstwa są do tej pory niejasne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarstwo


Definicja pielęgniarki. Wikipedia

Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka