Tekst o językach obcych

o, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie będę pisać o wszelkich technikach zapamietywania. Obecnie dość popularne są kursy językowe on-line....To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie ni

Dodane: 28-04-2015 09:50
Tekst o językach obcych Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź

Kurs językowy online?

Jeśli jesteśmy zdecydowani zapisać się na kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie będę pisać o wszelkich technikach zapamietywania. Obecnie dość popularne są kursy językowe on-line....To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Istotny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Grupy językowe

Napiszę teraz parę słów o grupach językowych. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę przy wyborze kursu języka obcego. Języki nie powstawały w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Często też dana grupa językowa pochodzi od jednego języka, który obecnie jest już martwy. Za taki przykład może posłużyć łacina, która dała początek kilku współczesnym językom - włoskiemu, francuskiemu, portugalskiemu i paru innym.


Co to jest grupa językowa?

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa


warto uczyć się języków obcych

Każdy z nas posiada świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, powinniśmy się uczyć języków obcych. I tak naprawdę to nie jest istotne, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego typu ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam dostać pracę w Polsce, ale także otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeżeli nie zamierzamy emigrować, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.